Adresatami studiów są wszystkie osoby, które chcą zdobyć niezbędne kwalifikacje w zakresie zarządzania dostępnością i kompetencje specjalisty ds. zarządzania dostępnością. Szczególnie są to:
– pracownicy administracji rządowej i samorządowej;
– koordynatorzy ds. dostępności;
– Pracownicy służby zdrowia;
– pracownicy placówek edukacyjnych;
– przedstawiciele organizacji lokalnych i społecznych;
– pracownicy pozostałych instytucji publicznych zajmujących się zwiększeniem dostępności architektonicznej, cyfrowej czy komunikacyjno-informacyjnej.
Cena za studia:
Cena za studia
Celem studiów jest przekazanie kompleksowej wiedzy z zakresu dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej oraz przygotowanie do eliminowania przeszkód w dostępie do usług i informacji dla osób z różnymi dysfunkcjami a także opracowywania strategii i przygotowywania rozwiązań dostosowanych do różnorodnych potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami.
Absolwent studiów będzie wyposażony w kompetencje niezbędne do pełnienia funkcji koordynatora do spraw dostępności, bądź lidera przygotowanego do tworzenia środowisk sprzyjających pełnej integracji społecznej osób z różnymi dysfunkcjami.
Ramowy program kierunku zarządzanie dostępnością
Sprawdź co przemawia za naszą uczelnią i poznaj opinie naszych absolwentów
Składająca się głównie z pasjonatów oraz praktyków.
Dowolna forma płatności, wybór należy do Ciebie!
Dbamy o miłą i przyjazną atmosferę podczas zajęć.
Poznaj naszych wspaniałych wykładowców

Psycholog oraz specjalista ds. badań i analiz
Zajmuję się prowadzeniem działalności dydaktycznej i organizacyjnej z psychologii, udzielaniem pomocy psychologicznej oraz wspomaganiem i pomocą w realizacji programu wychowawczego i profilaktyki przez nauczycieli. Pomagam w ewaluacji działań i badaniu potrzeb, w zależności od zgłaszanych potrzeb.

Pedagog, Doradca Zawodowy
Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi jako pedagog praktyk, doradca zawodowy, trener umiejętności społecznych i terapeuta pedagogiczny. Udzielam wsparcia terapeutycznego, dbając o to, by edukacja opierała się na relacji i bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem.
Poznaj szczere opinie absolwentów naszych studiów podyplomowych
Wychowawca w Domu Dziecka, Ustka | Przygotowanie Pedagogiczne
Zajęcia z Panią Beatą Szybowską to mistrzostwo! Nie tylko uczymy się praktycznych umiejętności, ale i odkrywamy siebie i swoje możliwości. Wiedza i doświadczenie Pani Małgorzaty Czerwińskiej to solidna baza do prowadzenia własnych zajęć. Dzięki nim potrafię samodzielnie i efektywnie organizować lekcje, co daje ogromną radość!
Wicedyrektor IPLO w Słupsku | Przygotowanie pedagogiczne
Te studia podyplomowe to był dobry wybór. Wykładowcy potrafili zainteresować tematem zajęć, a dzięki praktykom w szkole zyskałam cenne doświadczenie, które pomaga mi w życiu zawodowym.
Absolwentka Przygotowania Pedagogicznego
Cieszę się, że zdecydowałam się na te studia. Program był dobrze przemyślany, a atmosfera na zajęciach sprzyjała nauce i wymianie doświadczeń. Teraz czuję się pewniej w swojej roli przyszłego pedagoga. Otworzyło mi to drogę do rozpoczęcia pedagogicznych studiów magisterskich.To niesamowite, jak zajęcia potrafią zmotywować do rozwoju.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów. Praca dyplomowa.